Ksiażkę tą dostałam od Anny – Kurki, która już jakiś czas temu mi ją polecała, ale nie umiałam jej znaleźć w bibliotekach.

„Czysta jak łza”, to kryminał, którego główną bohaterką jest Lily Bard. Kobieta pełna tajemnic, stroniąca od ludzi. Nie szuka nowych kontaktów towarzyskich i sama też ich unika. Woli iść własną ścieżką. Jej życie składa się głównie z pracy sprzątaczki i treningów karate, ale do czasu…

Akcja dzieje się w miasteczku Shakespare. Kiedy zamordowano sąsiada Lily, ta zaczęła się zastanawiać, kto mógł to zrobić. Czy mordercą był ktoś z jej otoczenia? Ktoś, kogo znała? Zagadka ta nie daje jej spokoju, więc Lily stara się ją rozwiązać. Nie jest to łatwe, lecz coraz bardziej pochłania jej myśli. Czy uda się znaleźć mordercę Pardona? Czy wyjdzie na jaw skrywana tak dobrze tajemnica Lily? Napewno się tego dowiemy, kiedy wytrwamy do końca.

Nie oczekujmy od tej książki zbyt wiele. Pojawiają się w niej problemy życia codziennego, jest nawet romans. Brakowało mi w niej jednak więcej adrenaliny, czegoś, co nie pozwalałoby mi jej odłożyć, czegoś, co zaprzątało by również moje myśli.

Książka ta jest dla osób, które lubią zagadki i chcą się choć na chwilę wczuć w rolę detektywa.

 

*Zapraszam do Biblioteki, gdzie znajdziecie tytuły książek, które ja już przeczytałam, ale też tytuły polecane przez inne osoby.

 

**Zdjęcie z Lubimy czytać.pl.