LOOKSophia Bennet, przyznam szczerze, że chociaż czytam dużo książek, nie słyszałam o tej autorce. Na Jej książkę „Look”, natknęłam się przypadkiem, kiedy szukałam czegoś ciekawego do czytania. Zaciekawił mnie opis tej książki. Kariera czy wspieranie chorej siostry?

Londyn,  bo to tam właśnie rozgrywa się akcja, to miasto, które kojarzy się często z lepszym życiem, z innym światem, jakby to tam wszystko było możliwe. Ted Pstrąg, główna bohaterka powieści mieszka z siostrą i rodzicami w ciasnym mieszkaniu, do którego musieli się przeprowadzić, kiedy jej ojciec stracił pracę, a tym samym rodzina utraciła swój domek w Richmond. Ciężka sytuacja panowała w rodzinie, kiedy pewnego razu los się do nich uśmiechnął. Ted, „chodzące straszydło”, ku ogromnemu zaskoczeniu dostała szansę, aby zostać modelką. Kiedy już wszystko okazało się prawdą i Ted zdecydowała się sprawdzić w tej roli, nagle na rodzinę spada przykra wiadomość. Okazuje się, że jej siostra jest chora na raka. Jak dalej potoczą się losy Ted, tego nie mogę i nie chcę zdradzić.

Uważam, że książka jest jak najbardziej godna polecenia. Autorka świetnie manewruje uczuciami czytelnika. Nie zaczyna się ciekawie, ale bardzo szybko wszystko nabiera tempa. Powieść wciąga, dawno nie przeczytałam takiej książki, które pochłonęłaby mnie bez reszty. Niby zwyczajna, o pracy modelki, ale ja doszukałam się w niej czegoś więcej. Autorka bardzo mnie zaskoczyła, ale było to zaskoczenie miłe.

Każdy  z nas musi dokonywać w swoim życiu wiele wyborów, ale czy potrafilibyśmy zrezygnować z szansy, jaką daje nam życie, z pieniędzy, które się za nią kryją dla wyższych celów? Czy potrafilibyśmy przyznać sami przed sobą i też innymi, że do czegoś się nie nadajemy? Co jest tak naprawdę ważne? Z tymi pytaniami Was zostawiam i zachęcam do przeczytania tej książki.

* Zdjęcie z
http://lubimyczytac.pl/